KOROZYONU HASSASIYETLE FETHETMEK: LISH PAS SöKüCü OK-151 MIDEIN PüSKüRTME TEKNIKLERI

Korozyonu Hassasiyetle Fethetmek: LISH Pas Sökücü OK-151 midein Püskürtme Teknikleri

Korozyonu Hassasiyetle Fethetmek: LISH Pas Sökücü OK-151 midein Püskürtme Teknikleri

Blog Article

Metalin amansız düşmanı pas, giranbaha eşyaları çirkin ve zayıflamış kabuklara devirtürebilir. Yalnız bundan sonra endişelenmeyin, restorasyon tutkunları ve metal işçiliği muharipları! LISH Pas Sökücü OK-151 oksidasyona karşı mücadelede şampiyonunuz olarak duruyor. Bu inceliklı kılavuz, OK-151'in püskürtme yöntemini, icraatına, emniyet hususlarına ve çeşitli maden yüzeylerde koygun pas giderme karınin mütenasip adımlara odaklanarak açıklıkştırmaktadır.

Silahınızı Anlamak: LISH OK-151

OK-151, Özkimsan Endüstri Kimyasalları tarafından geliştirilen yoğunlaştırılmış pas sökücü solventtir. çıpa ve çelik yüzeylerdeki pasla uğraş dâhilin özel olarak formüle edilmiştir. Ancak Özkimsan'ın ürün için bili verirken Asayiş Vukuf Formuna (SDS) mirvurmasının dirimsel önem taşıdığını unutmamak gerekir. SDS, OK-151'in kimyevi deşimi, potansiyel tehlikeler ve emin tasarruf prosedürleri için kapsamlı tafsilatlar sunar. SDS başkaca OK-151'in mukannen yüzeylerde yahut güçlü ve çeliğin yüzı düzen gayrı metallerle yararlanmaına müteallik sınırlamaları da belirtecektir.

Münasebet Sprey? Püskürtme Yönteminin Avantajları

OK-151'in püskürtülmesi, fırçalama veya daldırma gibi gayrı yürütüm yöntemlerine nazaran çeşitli avantajlar sunar:

Hedeflenen Pratik: Püskürtme başlangıçlığı, etkilenmeyen yüzeylerle münasebetı en aza indirerek belirli paslanmış alanlara alıngan uygulama binalmasına olanak teşhisr.
Gürlük: Püskürtme, elan geniş yüzey alanlarını kaplamak yürekin elan hızlı ve daha yarar bir yöntemdir.
Yeniden Aplikasyon Kolaylığı: İnatçı pas lekelerine yine tatbik, bir sprey şnöbetesiyle zahmetsiz hale gelir.
Acayip Açılara Ulaşır: Sprey, fırçhale erişilmesi müşkül olabilecek çene ve nısıfklara ulaşabilir.
Savaşa Hazırlık: Püskürtme Öncesi Yapı taşı Hususlar

OK-151'i sprey formunda kullanmadan önce vacip aletlere sahip başüstüneğunuzdan emniyetli olun ve emniyetliğe öncelik verin:

Önce Emniyet: OK-151 muhtemelen pek kimyasallar yürekerir. Her bugün ellik, gözlük, müteallik kimyasallara munis solunum amortisörı ve hami kıyafet gibi münasip Zatî Hami Ekipman (KKD) kullanın.
Çhileışma Kayranı: Dumana sunulan kalmayı en aza indirmek bağırsakin yerinde havalandırılan bir meydan seçin. Mümkünse meydanda havada çalışmak idealdir.
Damla Bezler: Çevredeki alanları aşırı su sıçramasından saklamak karınin plastik örtü yahut damla bezler kucak.
Paslı Yüzeyin Hazırlanması: Pas giderme konulemini engelleyebilecek her türlü kir, gres yahut evetğı susturmak yürekin yüzeyi yağ giderici yahut sabun ve deniz ile temizleyin. Yüzeyin top kurumasını bekleyin.
Sınav (İsteğe rabıtlı): Özellikle kıymetli yüzeyler sinein yahut gereç uyumluluğundan emin olmadığınız durumlarda, yüzey üzerindeki etkinliğini ve potansiyel tesirini görmek dâhilin OK-151'i göze çarpmayan bir alanda test etmeyi düşünün.
Silahınızı Seçmek: Dosdoğru Sprey Şfiilesini Seçmek

OK-151 özel bir püskürtme kafalığıyla beraberinde gelmese bile, optimum aplikasyon ciğerin kimyasallara dayanıklı bir sprey şişesi kullanabilirsiniz. Sprey şhizmetesi seçerken şu faktörleri görüş önünde bulundurun:

Gereç: Çoğu kimyasala dayanıklı başüstüneğundan yüksek yoğunluklu polietilen (HDPE) şdavranışeyi tercih edin.
Tetikli Püskürtücü: Ayarlanabilir nozullu tetikli püskürtücü, yürütüm esnasında elan esen kontrol katkısızlar.
Kapasite: Eldeki projeye akla yatkın bir şkâre boyutu seçin.
Püskürtme Zanaatı: OK-151'i Tutmak İçin Girişim Kadem Kılavuz

OK-151'in püskürtme kârleminin dökümü aşağıda mevdutir:

Tedarik: KKD'nizi, sprey şkonuesini (üretici tarafından suratsız belirtilmediği sürece seyreltilmemiş OK-151 ile doldurulmuş), damlama bezlerini ve lazım harbilik araçlarını toplayın. Makul havalandırmayı katkısızlayın.
Damla Bezleri Uygulayın: Çevredeki alanları olası aşırı püskürtmeden koruyun.
Paslı Yerı Hedefleyin: Yüzeyden 10-15 santim (4-6 inç) mesafeyi koruyarak püskürtme memesini paslı alana düz yönlendirin.
Bereketli Bir Kaplama Uygulayın: Paslı bölgeye enikonu ve tay bir ön OK-151 Pas sökücü OK-151 püskürtme yöntemi uygulayın. Yüzeyi aşırı ıslatmaktan kaçının.
Reaksiyon Süresi: OK-151 çözümünün, üreticinin talimatlarında belirtilen önerilen müddet süresince sihrini göstermesine cevaz verin. Reaksiyon süresi pasın şiddetine rabıtlı olarak bileğmedarımaişetebilir.
Karıştırma (İsteğe Demetlı): İnatçı pas karınin, çözeltinin bir süre beklemesine mezuniyet verdikten sonrasında yüzeyi yumuşakçe çalkalamak dâhilin berk bir fırça kullanabilirsiniz. Bu pas parçbiberliklarının gevşemesine yardımcı kabil.
Nötralizasyon (İsteğe sargılı): Üretici, OK-151'i kabartma tozu çözeltisi yahut ticari bir pas nötrleştirici ile kullandıktan sonrasında yüzeyin nötrleştirilmesini önerebilir. Bu daha zait korozyonun önlenmesine yardımcı olur.

Report this page